Net als Riu Plaza Berlin opent ook Riu Plaza Guadalajara (Mexico) op maandag 25 mei haar deuren. Het zijn de eerste twee hotels in de keten die na de sluiting van alle 99 hotels weer opengaan. Beide hotels houden rekening met de veiligheidsprotocollen die opgenomen in het RIU-handboek.

Het hotel Riu Plaza Guadalajara werd in 2011 geopend in een van de beste wijken van de stad, aan de López Mateos Avenue, een doorgang die aansluit op Expo Guadalajara, de industriegebieden en het historische centrum. Het viersterrenhotel biedt 550 kamers, plus een groot conferentiecentrum met zestien kamers. Guadalajara is de hoofdstad van de staat Jalisco en de op één na belangrijkste stad van Mexico.

Maatregelen
De medewerkers van het Riu Plaza Guadalajara en het Riu Plaza Berlin zullen hun werk hervatten met de grote verantwoordelijkheid om als eerste RIU teams de zeventien protocollen toe te passen die door de keten in samenwerking met het adviesbureau Preverisk zijn opgesteld. Zij stellen de nodige veiligheidsmaatregelen vast om in deze eerste fase van de heropening een maximale gemoedsrust aan haar klanten en medewerkers te bieden. Deze protocollen gaan in op de details van de dagelijkse operatie, zodat elke medewerker weet hoe hij moet handelen vanaf het moment dat hij op zijn werk komt en wanneer hij zijn taken uitvoert.