Virgin Galactic, het ruimtevaartbedrijf van Richard Branson, heeft een historische stap gezet door voor het eerst toeristen de ruimte in te sturen.
Gelanceerd vanuit New Mexico, bracht het ‘moederschip’ VMS Eve het ruimtevoertuig VSS Unity naar een hoogte van twaalf kilometer, waarna het zijn raketmotor ontstak en een piek van 80 kilometer bereikte. Ondanks internationaal erkende ruimtestandaarden die op 100 kilometer liggen, konden de passagiers gewichtloosheid ervaren.
Veilige landing
Aan boord bevonden zich drie toeristen: een moeder-dochterduo, Keisha Schahaff en Anastatia Mayers, die hun reis wonnen, en de 80-jarige ex-Olympiër Jon Goodwin, die 18 jaar geleden zijn ticket kocht voor 250.000 dollar. Na de vlucht landde VSS Unity veilig op Spaceport America.
800 verkochte tickets
Deze vlucht volgt op een eerdere commerciële missie van Virgin Galactic enkele maanden geleden, gericht op wetenschappelijk onderzoek. Met de nu gemaakte toeristenvluchten hoopt het bedrijf zijn 800 verkochte tickets, geprijsd tussen 250.000 en 450.000 dollar, in de nabije toekomst te gaan uitvoeren.
Opschalen
“Dit is nog maar het begin, aangezien we van plan zijn om maandelijkse ruimtevluchten uit te gaan voeren en tegelijkertijd onze Delta Class-productieruimteschepen te ontwikkelen om ons bedrijf op te schalen”, aldus Michael Colglazier (CEO Virgin Galactic).
Foto: Toeristen in de ruimte. Copyright: Virgin Galactic.