TUIfly Nederland gaat afwegen of het haar Star Class aan boord van haar Boeings 787’s gaat behouden. “Het was de bedoeling dat het Premium Class zou worden, maar we hebben afgelopen zomer gemerkt dat het verkopen van Premium Class stoelen een stuk moeilijker is”, aldus Hans van de Velde (directeur TUIfly Nederland) tegenover TravelPro.
“De seat pitch en service van de Star Class wordt door de Nederlandse klant zeer gewaardeerd, zo hebben we afgelopen zomer gemerkt, toen we de twee verschillende configuraties beiden hebben ingezet op de Antillen routes.” TUIfly vloog afgelopen zomer met twee verschillende configuraties, één 787 zonder Star Class en twee met Star Class. “We gaan dit winterseizoen kijken of de Star Class daadwerkelijk beter verkoopt. Dat is de reden dat we de Star Class voorlopig aanhouden. Aan het eind van de winter gaan we evalueren of we de Star Class willen behouden”, aldus Van de Velde.
Wegen
TUIfly Nederland biedt als enige airline binnen de TUI Group de Star Class aan, die eind april 2014 op de B787 werd geïntroduceerd, maar ook al jaren in gebruik was op de B767. “In de afweging om de Star Class te behouden moeten we gaan meewegen of het voordeel van het hebben van de Star Class dusdanig groot is dat het opweegt tegen het nadeel bij het inzetten van een buitenlandse kist die dan dus geen Star Class heeft”, aldus Van de Velde. De Star Class is voornamelijk populair bij zakenreiziger op de routes naar de Antillen en Miami. Van de Velde: “Op die routes zien wij dat de Star Class beter werkt dan de Premium Class”. Thomson heeft in haar toestellen geen Star Class gehad. Dit was altijd Premium Economy en heet nu Premium Class. Thomas heeft wel vergelijkbare stoelen als de Star Class van TUIfly Nederland, maar met minder beenruimte en een andere service aan boord.
Eén reactie
Deze manier van handelen ervaar ik als minachting naar de klant: het inzetten van willekeurige toestellen, al dan niet TUI fly.
Helemaal wanneer ik mijn klant een hogere stoelklasse verkoop, wil ik geen gezichtsverlies lijden door later geconfronteerd te worden met het gegeven dat de klant niet heeft gekregen waarvoor is geboekt. Een refund is dan pleister op de wonde.
Dit is mij laatst gebeurd op een vlucht naar LPA, laat staan dat ik in een Star Class dispuut moet gaan bemiddelen. Onbestaanbaar.
De consument behoort op 1 te staan!