De Autoriteit Consument & Markt (ACM) gaat geen actie ondernemen in de vorm van bijvoorbeeld boetes tegen TravelBird, dat zich sinds haar oprichting nog steeds niet heeft aangesloten bij een garantiefonds én door de ANVR half juni op de zwarte lijst is gezet, dat laat Saskia Bierling (woordvoerder ACM) desgevraagd weten tegenover vakblad TravelPro.

Uit een mailwisseling die in het bezit is van TravelPro blijkt dat TravelBird de door consumenten betaalde reissommen gebruikt als ‘garantiefonds’. Op de vraag van een klant of er wel garantie was op teruggave van de reissom bij een faillissement van TravelBird gaf de reisorganisatie het volgende antwoordt: ‘‘Tevens heeft TravelBird een financieel systeem waardoor de partner van een geboekt arrangement pas uitbetaald wordt wanneer de gast alweer twee weken terug is. Hierdoor heeft TravelBird continu voldoende cash flow om in een eventueel faillissement de klant zijn of haar geld terug te geven.’’

TravelPro besteedde begin november 2013 middels een hoofdredactioneel commentaar al aandacht aan het feit dat TravelBird geen SGR-lid is. Symen Jansma, samen met Dennis Klompalberts oprichter van TravelBird, liet nadat TravelBird op de zwarte lijst werd geplaatst tegenover TravelPro weten te verwachten eind juni de benodigde documenten voor het SGR-lidmaatschap aan te leveren. Tot op de dag van vandaag is TravelBird nog steeds geen SGR-lid.