Travel Counsellors maakt bekend dat Equistone Partners Europe – een van Europa’s leidende middensegment private equity firma’s – investeert in de reisonderneming.
Het vooruitstrevende concept van Travel Counsellors – opgericht in 1994 door David en Maureen Speakman – gaf reisprofessionals de kans om vanuit huis te werken, met ondersteuning van hun onderneming op alle vlakken. Het bedrijf kende de afgelopen vijf jaar een groei van 60%, met een prognose van £424 miljoen wereldwijde sales aan het einde van dit boekjaar (31 oktober 2014). Travel Counsellors voorziet dat de investering van Equistone, waarmee een Management Buy Out van het bedrijf gefaciliteerd wordt, leidt tot een platform om op te bouwen voor nóg meer groei.
Het huidige managementteam blijft aan, inclusief Managing Director Steve Byrne, die al tien jaar bij Travel Counsellors betrokken is. David Speakman behoudt zijn rol als Chairman. Steve zegt: “De investering van Equistone geeft significante steun én toegang tot kapitaal om het bedrijf naar een hoger plan te tillen. Iedereen binnen ons bedrijf heeft hier belang bij. De waarden, het ethos en management – hetgeen Travel Counsellors zo speciaal maakt – blijven het hart van de business. Equistone’s bewezen track record en onze gedeelde ethos, bieden de investeringspartner een uitdagende mogelijkheid om onze ambitieuze groeiplannen te ondersteunen.”
Als onderdeel van de overeenkomst, zal Equistone-partner Steve O’Hare toetreden tot de Raad van Bestuur als niet-uitvoerend bestuurder. Hij zegt: “Travel Counsellors heeft onder het huidige management jaar op jaar indrukwekkende lange termijn groei getoond. De additionele financiering wordt gebruikt om de steun aan de agenten te ontwikkelen, evenals marktleidende software, wat cruciaal is om het hoge serviceniveau voor het groeiende klantenbestand te handhaven. We kijken ernaar uit met het team samen te werken en zijn enthousiast over te plannen om de business uit te breiden, in nieuwe en bestaande gebieden.”
David vult aan: “Het is altijd mijn intentie geweest om het lange termijn belang van dit bedrijf te verzekeren. Deze laatste zet geeft ons de mogelijkheid de volgende fase van groei te realiseren, wat Travel Counsellors sterker maakt en waarmee elke, individuele agent zijn/haar voordeel doet. We hebben een partnerschap met Equistone, dat zich inkoopt in ons internationaal bewezen business model én in onze cultuur en ethos: het in de eerste plaats centraal stellen van de klant. We hebben fantastische mensen als Travel Counsellors en ondersteunend personeel, die zich inzetten om dit te bewerkstelligen”.
Foto: Team Travel Counsellors Nederland