‘Griekenland geniet bij vele toeristen de voorkeur als vakantieland. Zij laten hun keuze voor Griekenland in het geheel niet beïnvloeden door de huidige omstandigheden en genieten van hun vakantie, zonder enige vorm van belemmering dan ook’, dat is een van de mededelingen van het Grieks Verkeersburo dat gezien de situatie met de vluchtelingen in Griekenland graag de gehele reisbranche informeert.

Tevens laat het weten dat het toeristische verkeer op de Egeïsche eilanden op een normale wijze fungeert. ‘Bovendien hebben wij vastgesteld, dat er hier zelfs sprake is van een meetbare toename’. In het licht van de recente ontwikkelingen op het eiland van Kos, is het gelukt de afgelopen maanden de helpende hand aan de vluchtelingen te bieden dankzij de gecoördineerde inspanningen van de autoriteiten, burgers en plaatselijke ondernemers, zo laat het verkeersbureau weten.

De Griekse overheid handelt dagelijks meer dan 1.000 aanvragen van de vluchtelingen af voor hun registratieproces en hun verplaatsing naar het vasteland, zodat zij verder mogen afreizen.  Tevens, het schip ‘Eleftherios Venizelos’ van rederij ‘Anek Lines’ heeft afgelopen vrijdag, de haven van Kos aangedaan, waar momenteel 2.500 migranten bivakkeren. Zo kan de Griekse overheid blijven voldoen aan voorwaarden voor een veilig verblijf en voorziet zij allen van eten en drinken. De bewaking van de mensenrechten alsmede de zorg voor elk individu, hebben daarbij de allerhoogste prioriteit.

Foto: flickr.com/samchills.