In de Fokker Terminal in Den Haag vond afgelopen weekend de tweede editie plaats van het Verre Reizen Event. Een zeer geslaagde editie mag wel gezegd worden.

“Op zaterdag voor de middag, wisten we al dat deze editie een groot succes zou zijn,” staat René Kok, organisator van het Verre Reizen Event Travelpro lachend te woord. “We mogen dit jaar meer exposanten begroeten, maar ook veel meer bezoekers weten dit jaar de weg naar de Fokker Terminal in Den Haag te vinden,” voegt hij er aan toe. “De presentaties van de deelnemende reisorganisaties, die ongeveer elk kwartier gehouden worden, zijn goed bezocht en van toegevoegde waarde voor de beursbezoeker.”

Van Abu Dhabi tot Zimbabwe en van Alaska tot Zanzibar, alle exposanten stonden de vele geïnteresseerden twee dagen in de hofstad te woord. Grote namen als Kras, de Jong Intra Vakanties of Tenzing Travel waren op de beursvloer aanwezig. Echter ook vooral de specialistische kleinere reisorganisaties profileerden zich in het laatste weekend van oktober aan de potentiële reiziger. Specialisten die de vakantieganger precies kunnen vertellen hoe een treinreis per Trans Siberië Express in zijn werk gaat, hoe het echte leven in Marokko er aan toe gaat, welke homestay het beste bij je past in Maleisië of waar je met een gerust hart met de kinderen naar toe kunt op safari. De VvKR, Vereniging van kleinschalige reisorganisaties, bundelden de krachten op het VvRK plein te midden van de beursvloer. Liefhebbers voor de Verenigde Staten konden zich uitgebreid laten informeren in het Brand USA Paviljoen, waar zelfs een heuse zilverkleurige aluminium vintage trailer USA Airstream uitgestald stond.

Het Verre Reizen Event maakt haar belofte als hét event voor een droomreis naar een verre bestemming meer dan waar. Kok, die eerder dit seizoen drie maal het Cruise Event in Eindhoven, Antwerpen en Rotterdam neerzette en tevens het Verre Reizen Event in Antwerpen hield, zit boordevol plannen voor het aankomend jaar. “Ik ben niet iemand om stil te zitten.”