Het Office of Travel & Tourism Industries (OTTI) heeft bekend gemaakt dat in 2013 een aantal van 873.597 reizigers uit de Benelux een bezoek brachten aan Amerika. Hiermee bereikt de Benelux een plaats in de top 5 van Europese bestemmingen met meeste reizigers naar de USA. Na het Verenigd Koninkrijk (3,8 miljoen), Duitsland (1,9 miljoen) en Frankrijk (1,5 miljoen) is de Benelux te vinden op plaats 4, ten koste van Italië dat met 838.883 reizigers nu de vijfde plaats inneemt.

In totaal passeerden in 2013 ruim 12 miljoen reizigers uit West-Europa de douane in de USA. Dit is een stijging van 2,4% ten opzichte van een jaar eerder. Met 873.597 reizigers betekent dit verder dat de Benelux ruim 7% van de bezoeken uit West-Europa voor haar rekening neemt. Gekeken naar de Nederlandse cijfers, dan kan geconcludeerd worden dat van elke 100 Nederlanders er 3,57 naar Amerika reisden in 2013.

Hoewel de aandacht in Amerika zich voornamelijk lijkt te richten op grote groeiers als China, Brazilië en India, blijft de Benelux een stabiele en interessante markt voor Amerikaanse bestemmingen. Zo stijgt China weliswaar met 22,5% naar 1,8 miljoen bezoekers in 2013, maar op een totale bevolking van ruim 1,3 miljard betekent dit slechts 1,3 reizigers naar de USA per 1.000 Chinezen. In China zal dan ook factor 27 aan marketing inspanningen geleverd moeten worden om hetzelfde potentieel te bereiken als in de Benelux. Daarnaast beschikken Chinezen gemiddeld over slechts twaalf vakantiedagen per jaar en een aantal traditionele feestdagen die niet naar eigen inzicht opgenomen mogen worden. Investeren in de Benelux is dus een goede keuze voor Amerikaanse bestemmingen.

De Brand USA Paviljoen is ook in 2015 weer present op de Vakantiebeurs in Utrecht.