De ANVR gaat samen met Aon aan de ANVR-ondernemingen een calamiteitenverzekering aanbieden. De verzekering moet een financiële dekking bieden voor de financiële compensatie van de organisatie bij annulering door een calamiteit. De verzekering is zowel voor reisorganisator als reisagenten die zelf een pakketreis samenstellen.
De aanleiding voor het ontwikkelen van deze verzekering is het toegenomen risico voor reisondernemingen op grond van de aanpassing van de pakketreizen wet uit 2018. Met name reisagenten die zelf reizen samenstellen lopen tegen dit probleem aan. Opzet en voorwaarden zijn met Aon in 2019 verder ontwikkeld. De verzekering gaat dekking bieden voor terrorisme, aardbevingen vulkaanuitbarstingen, politieke onrust en burgeroorlog, overstromingen, orkanen en pandemieën.
Eigen risico
Exclusief voor de ANVR-leden biedt Aon een collectieve calamiteitendekking voor de verplichtingen die voortvloeien uit de EU-richtlijn pakketreizen en die niet gedekt worden door het Calamiteitenfonds. Het gaat daarbij om verzekerde gebeurtenissen zoals; Ramp/ crisissituatie tijdens of voor een reis naar het buitenland wanneer de overheid mensen adviseert niet naar een land te reizen. Onvermijdelijke en buitengewone omstandigheden waardoor redelijkerwijs niet kan worden voldaan aan de verplichtingen van de leden. Dit betekent dat een verzekerde gebeurtenis ook buiten een negatief advies van de overheid om kan plaatsvinden. De premie bedraagt 1.200 euro per 1 miljoen risicodragende omzet. Er is een eigen risico van 250 euro per reiziger. Met Aon is gisteren nogmaals overleg gevoerd. “Je kan er vanuit gaan dat dit risico verder wordt verlaagd naar 150 euro per reiziger”, aldus de ANVR.