Het gaat slecht met de boekingen, dat blijkt uit de Gfk/ANVR Travelscan, hoewel de verwachting wordt uitgesproken dat met de meivakantie in aantocht het aantal boekingen zal aantrekken. Desalniettemin staat het aantal boekingen tot en met maart op -2% in vergelijking met dezelfde periode vorig jaar.

De maand maart heeft een kleine -8% minder boekingen dan de maart vorig jaar. Ook de maand februari liet een daling zien van maar liefst -16% ten opzichte van vorig jaar. Januari 2016 deed het nog goed met een plus van 3,4% in vergelijking met de maand januari van 2015.

Vooral Turkije (-50%) en Griekenland (-27%) moeten het ontberen in maart ten opzichte van vorige jaar. Spanje (+29,9%), Italië (+7,5%), Portugal (+12,5%) en de Nederlandse Antillen (+5,6%) profiteren volop. Qua aantallen is Spanje koploper en weten Griekenland en Turkije ondanks dat er fors minder is geboekt een respectievelijk tweede en derde plek als meest populaire bestemming te behouden.

Het aantal boekingen naar Frankrijk blijft eveneens dalen. Met -3,5% minder boekingen in maart en -2% in februari begint de achterstand op te lopen. Ook voor Nederland is met -17% opmerkelijk minder interesse.