Fjord Line ligt op koers voor groei. Halverwege het lopende jaar tonen actuele boekingscijfers dat de Noorse rederij en haar vier schepen eind 2014 rond een miljoen passagiers vervoerd zullen hebben. Half juli stegen de boekingscijfers met 90% ten opzichte van het vorige jaar. “Over het hele jaar gezien, houden we daarom rekening met een verdubbeling van onze passagiersaantallen ten opzichte van 2013”, zegt Ingvald Fardal, directeur van Fjord Line A/S in Egersund.
In de eerste zeven maanden van dit jaar maakten in totaal 508.000 reizigers gebruik van een van de lijnen van Ford Line, een stijging van 90%. Aanzienlijke bijdragen aan dit succes werden geleverd door de twee nieuwe cruiseferry’s MS Stavangerfjord en MS Bergensfjord, die sinds kort op de lijn Bergen-Stavanger-Hirtshals en tussen Hirtshals en Langesund varen. Op de route langs de Noorse westkust reisden reeds 198.000 passagiers met Fjord Line (2013: 109.000). Op de in juli vorig jaar in gebruik genomen lijn Hirtshals-Langesund vervoerde de nieuwe MS Stavangerfjord dit jaar al 125.000 passagiers (tegen 17.000 in de eerste weken van de lijn in 2013).
Andere lijnen
Ook Fjord Lines andere lijnen zijn een succes, waaronder de snelle zomerverbinding Hirtshals-Kristiansand met de catamaranferry Fjord Line Express, die al 137.000 passagiers verwelkomde. Op de nieuwste lijn tussen de havens van Sandefjord in Oost-Noorwegen en het Zweedse Strömstad vervoerde de MS Oslofjord in de paar weken dat de lijn bestaat reeds 48.000 passagiers.
Aandeel
“Alle markten tonen groei en succes”, stelt Fjord Line-directeur Ingvald Fardal tevreden. “Onze Scandinavische thuismarkt draagt daar net zo aan bij als onze niet-Scandinavische markten in Midden-Europa – die dit jaar al rond de 40% groeien.” Tot half juli van dit jaar boekten ongeveer 181.000 passagiers uit Midden-Europese landen hun overtocht bij Fjord Line. Ter illustratie: vorig jaar om deze tijd waren dat er 128.000. Ingvald Fardal: “Het aandeel van Fjord Line in de cruiseferry-markt tussen Noorwegen en de EU zal in de lijn van deze heugelijke tendens van de huidige zeven procent naar rond de vijftien procent stijgen. Onze klanten weten ons nog beter te vinden. Een betere bevestiging van onze strategie om in nieuwe schepen en lijnen te investeren, kunnen we ons niet wensen.”