KLM, TUI en Corendon helpen met het vervoer van Afghaanse vluchtelingen. Zo brengen zij de Afghanen vanaf een luchthaven in de regio, waar de vluchtelingen vanuit Kabul naartoe zijn gebracht met een militair vliegtuig, naar Nederland.

Afgelopen weekend vloog Corendon al vluchtelingen naar Nederland. Deze week zullen TUI en KLM meerdere vluchten uitvoeren, zo weet De Telegraaf te melden. De luchtvaartmaatschappijen geven geen details aan de krant. Een KLM-woordvoerder liet weten dat zich spontaan medewerkers hebben aangemeld voor de vluchten: “We hebben een verzoek gekregen voor de evacuatievluchten en we kijken nu wat we kunnen opzetten.”

Ook in andere landen worden commerciële luchtvaartmaatschappijen ingezet bij het vervoeren van vluchtelingen. Zo hielp Lufthansa in Duitsland en United, American en Delta Airlines in de Verenigde Staten.