Vandaag is het 1 april… Reden voor verschillende bedrijven om flink uit te pakken. Ook de reisbranche liet van zich horen.

Cheaptickets lanceerde voor de gelegenheid CheapShipment.nl. Een site waar reizigers écht de goedkoopste reistickets kunnen boeken, maar dan wel plaats moeten nemen in een vrachtvliegtuig. Reizigers konden zich op de site aanmelden om zo als eerste de beste deals te ontvangen. “De grap is geslaagd”, zegt Selma Nederhoed, PR & Communication manager bij CheapTickets. “Tot nu toe hebben ruim 500 mensen zich ingeschreven en dat loopt nog op.”

Sunny Cars gaat jeugdige boekers verplichte rijlessen aanbieden, zodat de levensduur van huurauto’s worden verlengd. TUI bouwt aan een eiland in de vorm van het logo van het reisbedrijf en roept mensen op om mee te bepalen waar het eiland daadwerkelijk moet komen. Er is een keuze uit drie locaties: voor de kust van Dubai, de Balearische Zee en nabij de Canarische Eilanden. Op de Facebook-pagina wordt veelvuldig gereageerd. Ook Travel Trend liet vandaag van zich horen door een fake studiereis naar de nog onbekende Thaise provincie Phaic Tăn (spreek uit: Fake Tan) aan te bieden. De trip was binnen twee dagen volgeboekt. De reisagenten die erin trapten zijn vandaag op de hoogte gebracht en ontvangen binnenkort een kleine attentie.

Foto: Toekomstige reizigers in een vrachtvliegtuig.