De autoriteiten in Spanje hebben de stranden aan de Costa del Sol afgelosten vanwege de kwallenplaag. Alleen al bij Malaga is voor vier ton aan kwallen verwijderd.

Het gaat hier om de zogenaamde parelkwal. Deze parelkwal is ongeveer vier tot vijf centimeter en heeft een gemene beet in huis. Een wond van de parelkwal is rood, jeukt en zorgt voor een ernstige, brandende pijn.

De Parelkwal.
De afgelopen dagen zijn al duizenden badgasten behandeld aan de kwallenbeten. De autoriteiten hebben nu uit veiligheidsoverwegingen een aantal stranden afgesloten voor publiek. Volgens ecologen zijn de hoge temperaturen in Spanje en andere delen van Zuid-Europa de oorzaak van deze kwallenplaag. Deze hitte zorgt ervoor dat de kwallen zich sneller dan normaal kunnen voortplanten.