Passagiers die vliegen vanaf Nederlandse luchthavens krijgen (mogelijk) te maken met vertragingen en annuleringen doordat de Franse verkeersluchtleiding massaal staakt. De Franse luchtvaartautoriteiten hebben luchtvaartmaatschappijen laten weten dat ze vandaag 40% van hun vluchten moeten schrappen.

Vandaag is gestart met een staking van 48 uur. Het plan is om vanaf vandaag tot en met 2 mei in totaal negen volle dagen te gaan staken. Short-haul vluchten van en naar Frankrijk hebben de grootste kans om te worden getroffen door de staking.  Het Franse luchtruim is het drukste in Europa, met een gemiddelde van 8.000 vluchten per dag.

Onder andere Ryanair heeft al meer dan 250 vluchten moeten cancelen en noemt de actie van de Fransen in verschillende media egoïstisch. EasyJet heeft inmiddels zo’n 118 vluchten geannuleerd. Air France heeft 40% van haar medium-haul vluchten vanaf Parijs (Charles de Gaulle) geannuleerd, 70% van haar vluchten vanuit Orlay en 40% van de vluchten van andere Franse luchthavens.