Aeromexico, de internationale luchtvaartmaatschappij van Mexico, vliegt vanaf vandaag drie keer per week tussen Mexico-Stad en Amsterdam met de Boeing 787-8 Dreamliner met een capaciteit van 243 stoelen. Vanochtend werd de Dreamliner van Aeromexico feestelijk onthaald op Schiphol.
De route zal ook een uitbreiding van de codeshare tussen KLM en Aeromexico betekenen. De luchtvaartmaatschappij laat weten een flinke groei door te maken: Afgelopen jaar is het aantal passagiers gestegen met 17.2% en de airline heeft zestien nieuwe bestemmingen toegevoegd. Na Londen, Madrid en Parijs is Amsterdam de vierde Europese bestemming die de luchtvaartmaatschappij aan haar netwerk toevoegt. De uitbreidingen van Aeromexico versterken niet alleen de positie van de luchtvaartmaatschappij in Mexico, maar ook in heel Latijns-Amerika.
De focus zal voornamelijk liggen op zakenreizen en zal passagiers met 46 bestemming in Mexico, zestien in de Verenigde Staten, zestien in Latijns-Amerika en drie in Canada verbinden. De uitbreidingen zijn niet alleen belangrijk voor de airline zelf, maar ook voor Skyteam. Zowel Amsterdam als Mexico-City is een belangrijk hub voor Skyteam.